workshopy Marcel Konečný

Informace k workshopům Marcela Konečného

Workshopy jsou určeny jak začátečníkům tak pokročilým fotografům.

Doporučuji jít na workshop „bez očekávání“ neboť workshop je „nestandardní“ a je zaměřen na využití „Paretova pravidla“ tedy vysvětluje kterých 20% fotografických činností má vliv na zlepšení fotek .

Upozornění : Na workshopu padají vulgární výrazy a jeho podstatou je ukázat na vaše chyby a díky jejich definování Vás posunout ke zlepšení. Nečekejte tedy vzájemné poplácávání po zádech, ale spíše konstruktivní kritiku.

základní schéma workshopu:

 • expoziční nastavení ( má malý vliv na kvalitu fotky) – pokud je na workshopu většina pokročilých fotografů, toto téma probíráme spíše okrajově a věnujeme se „fintám“, které umožňuje vaše technika
 • co je dobrá fotka ? (pro Vás) a jak jí dosáhnout (definice „dobré fotky“ může být pro různé lidi různá)
 • jak pracovat s přirozeným světlem (vnímání světla a jeho využití)
 • jak vnímat kompozici – kompozice není jen „zlatý řez“
 • finty pro jednotlivé typy focení – reportáž , wildlife, krajina, portrét, akce atd
 • využití specifik jednotlivých fotoaparátů (lektor fotí na fujifilm a canon se zkušenostma s nikonem olympusem a sony)
 • rozbor fotografií účastníků
 • praktický trénink vyzkoušíme si v praxi vše co se probíralo + zpětná vazba
 • diskuse 

Odpolední workshopy trvají 3-4 hodiny

Celodenní workshopy 7-8 hodin

Víkendové workshopy:  sobota  3 hodiny teorie + 3-4 hodiny focení , neděle 2 hodiny vyhodnocování a rozbor a focení 2 hodiny (+ občas postproces)

co si vzít sebou? 

 • fotoaparát nebo mobil (ano to není omyl – často se z „mobilářů“ vylíhnou ti nejnadanější)
 • tablet nebo notebook na zpracování a ukázání fotek (podmínkou pouze pro vícedenní kurzy)
 • vyberte 5-10 vlastních fotek pro rozbor (není podmínkou)
 • tužku a papír na poznámky
 • dobrou náladu

ohlasy účastníků workshopů :

„Kurz byl vedený zábavnou formou . Po mnoha letech studování knih a navštěvování kurzů, které vedli lektoři kteří nebyli nijak výjmeční fotografové jsem konečně narazil na kurz opravdového fotografa, který si na nic nehraje a který mi vysvětlil v čem je opravdu podstata dobré fotky. Konečně mně něco výrazně posunulo po letech přešlapování na místě. Děkuji moc! “ Pavel R.

„Příjemná změna od „sluníčkových“ workshopů, kde se lidé akorát plácají po zádech a zvedají si sebevědomí nehledě na kvalitu výstupu.“ Lukáš K.

„Byl jsem na kurzu – Rychlé zlepšení fotografických dovedností. Lektor přesně ví s čím se začátečníci potýkají a umí jednoduchými a přesně mířenými radami pomoci. Velmi oceňuji otevřenost a upřímnost. Už je to více než rok ale vždycky, když fotím tak mi hlavou proběhne jak stál lektor před projektorem a upozorňoval na jaké věci si mám dát pozor než zmáčknu spoušť.“ Roman O.

„určitě bych kurz doporučil všem kdo se chtějí dozvědět něco o přemýšlení nad kompozicí, nad samotnou fotkou, technice a jejím nastavení a to vše velmi zábavnou formou.“ Paris S.

„Na kurz jsem šel s očekáváním, že se naučím nastavovat fotoaparát tak abych lépe fotil, které nebylo naplněno. Ale dostal jsem něco lepšího. Praktický pohled na focení a pro mě úžasné rady jak pracovat s kompozicí a v praktické venkovní části i zpětnou vazbu ke svým fotkám. Díky!“ Aleš V.

„Lektor mě dokázal „nastartovat“ do dalšího focení. “ Petra V.

fotky Marcela Konečného si můžete prohlédnout například zde 

a tady je dalších pár fotografií:

 

 

10 komentáře

 • Radim Prymus

  Zdravím, jsem přihlášen do Ostravy a dostal jsem automatickou odpověď o registraci, prosím o potvrzení, zda vše platí.

  Díky Radim

 • Jirka Landík

  Dobrý den, pane Konečný,

  měl bych zájem o Váš workshop, resp. se rád něco přiučil…napište mi prosím více informací jak to chodí, možné termíny, místo, apod…

  Jsem v podstatě začátečník, nechávající výsledky fotek na aparátu:-), pořídil jsem si xt-10 s objektivem 18-55 mm, rád bych si přikoupil objektivy 10-24 mm nebo 14 mm (dilema) a 55-200 mm. Zajímá mě především focení interiérů (inzertně), dokumentačně fotky z výletů, krajinky, poslední dobou fotky měsíčního syna a létajícího psa.

  PS: Děkuju za přidání do skupiny na FB, rád se přijdu podívat do Vaší galerie:-).

  Přeju Vám hezké léto,

  Jirka Landík
  608111355

 • Petr Klempt

  Zdravím Marceli,

  chci se zeptat, k FUJI XT10 jsem dostali zdarma kurz, zakoupeno únor 2016. Jsme z Uherského Brodu a proto pro nás připadá v úvahu jen BRNO. Bude v dohledné době nějaký kurz pořádán? Neradi bychom o kurz přišli. Díky za případnou reakci. Petr.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *